پیوندها
صفحه اصلی > بهره وری انرژی و محیط زیست 
بهره وری انرژی و محیط زیست

بهره وری انرژی و محیط زیست

بهره وری و بهینه سازی انرژی اطمینان بخشی از یک نظام انرژی ایمن، قابل اعتماد، قابل تحمل و پایدار برای آینده و سریعترین و کم هزینه ترین راه برای مواجهه با چالشهای امنیت، اقتصاد و محیط زیست انرژی است. فناوریهای بهینه سازی و بهره وری انرژی در تمام زنجیره تبدیل انرژی از عرضه، تبدیل و مصرف انرژی منجمله اکتشاف و تولید منابع اولیه انرژی، تا تولید برق و پالایش نفت و گاز، شبکه های برق و مصرف نهایی در صنعت، ساختمان و حمل و نقل جای دارند.

بهره وری انرژی و انرژی تجدیدپذیر دو بال جدایی ناپذیر برای انرژی پایدار می باشند. در حالیکه سیاستهای بهره وری انرژی، بهینه سازی و کاهش شدت انرژی از سیاستهای کلیدی در سیاستهای کلان انرژی کشور ابلاغی مقام معظم رهبری، سیاستهای اقتصاد مقاومتی، قانون هدفمندی یارانه ها، قانون اصلاح الگوی مصرف، سند راهبرد انرژی کشور و غیره بوده است اما پتانسیلهای بالفعل نشده بسیاری در این بخش وجود دارد که مستلزم توجه و اجرا هستند.
ستاد انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای سیاستهای کشور و ماموریتهای خود درصدد است با رویکردی نو، استارتاپی و تحول آفرین و با بکار گیری ظرفیت شرکتهای دانش بنیان کشور نسبت به توسعه فناوری و بازارسازی آنها اقدام نماید.

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir