پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > سمینار "توسعه سیستم های پاک و موثر انرژی در قرن بیست و یکم"


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار "توسعه سیستم های پاک و موثر انرژی در قرن بیست و یکم"

پیشرفت های تکنولوژیکی به سرعت هزینه های انرژی تجدید پذیر را کاهش می دهند، اما برای دستیابی به اهداف، چالش های بسيارى وجود دارد. سمینار "توسعه سیستم های پاک و موثر انرژی در قرن بیست و یکم" به صورت مشترك توسط بانک توسعه آسیایی ADB  و موسسه بانك  توسعه آسیایی ADBI-  در تاریخ 6 - 8 مارس 2018 در توکیو برگزار شد. اهداف اين رویداد عبارت بودند از ارتقای دانش و آگاهى مسئولين حوزه انرژي از آخرین فن آوری های انرژی هاي تجديد پذير، آگاهى بخشى با اين هدف كه چگونه فناوری های جدید بر سیستم های انرژی تاثیر خواهد گذاشت و بررسي روش هاي ارتقاي آمادگی در دستگاه هاي دولتي برای اجرای تغييرات قانوني مربوطه مطابق با سرعت رشد فناوري. شرکت کنندگان و سخنرانان اين رويداد 

از متخصصان حوزه انرژی از ADB، ADBI، مقامات ارشد دولتی از وزارت خانه هاي انرژی و مديران عامل و اجرايي شركت هاي ملي برق از بیش از 15 کشور آسیا-اقيانوسيه بودند. چالش های اصلی مطرح شده در این رویداد برای توسعه و استقرار فن آوری های جدید در زمینه انرژی هاي پاک عبارت بودند از: الف) عدم آمادگی کشورهای کمتر توسعه یافته برای پیاده سازی فن آوری های پیشرفته، ب) نرخ بازده پایین و عدم دسترسی به منابع مالی در پروژه هاي انرژی تجديد پذير نسبت به سوخت های فسیلی و ج) عدم آمادگی دستگاه هاي دولتي در حوزه انرژی برای به روزرساني سيستم هاي خود مطابق با سرعت رشد فناوري.

در حوزه تامين مالى تقریبا تمام متخصصان اتفاق نظر داشتند که از منظر تامين مالى كنندگان دو مورد ذيل در هر پروژه فناورانه من جمله انرژي هاي تجديد پذير اولويت دارد:

1- بررسي ميزان کارایی تکنولوژی

2- بررسي نوآوری در مدل کسب و کار

در انتهاي این رویداد، دو بازديد برای شرکت کنندگان از سايت سوخت هیدروژني شركت توشيبا در شهر كاوازاكي و سيستم ذخیره انرژی شركت NGK هماهنگ شده بود.


١٣:٠٦ - 1396/12/19    /    شماره : ٣٢٦٥٤    /    تعداد نمایش : ١١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir