پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > نخستین گردهمایی سراسری شرکت‌های فناور حوزه تجدیدپذیر


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار داخلی

نخستین گردهمایی سراسری شرکت‌های فناور حوزه تجدیدپذیر

ستاد توسعه فناوری انرژی‌‌های تجدیدپذیر معاونت علمی نخستین نشست سراسری شرکت‌های نوآور، کار آفرین و دانش‌بنیان حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را 20 تیرماه برگزار می‌‌کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، احمد فیروزی معاون ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی درباره برگزاری نخستین نشست شرکت‌های فناوری و نوآور حوزه تجدیدپذیر با حمایت ستاد اظهار کرد: در سال های اخیر و با ابلاغ سیاست های کلی علم و فناوری و پیگیری جدی آن در معاونت علمی، روند شکلگیری و توسعه زیستبوم علم، فناوری و نوآوری شتاب محسوسی به خود گرفته است. در این فرآیند، تمرکز اصلی سیاستهای حمایتی، به سمت توسعه کارآفرینی دانش بنیان و رشد و گسترش کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان سوق پیدا کرده است.

فیروزی ادامه داد: در این راستا، ستاد توسعه فناوری انرژیهای تجدیدپذیر در سال 95 مجموعهای از فعالیتها را برای پایش و ارزیابی سطح توانمندی شرکت های دانش بنیان این بخش انجام داد و بر اساس نتایج آن، برنامههای گستردهای را برای ایجاد، تقویت و حمایت از شرکتهای دانش بنیان در سال 96 و سالهای آینده طراحی و اجرا خواهد کرد. یکی از این برنامهها، برگزاری اولین گردهمایی سراسری شرکت های دانش بنیان حوزه تجدیدپذیر کشور است و هدف اصلی از برگزاری این نشست، ایجاد زمینه عینی آشنایی و تعامل شرکتها و کارآفرینان دانش بنیان با معاونت علمی و ستاد تجدیدپذیر و همچنین تقویت شبکه ارتباطی بازیگران این حوزه است.  

 وی درباره نقش شرکت های دانش بنیان و نوآور در توسعه تجدیدپذیرها گفت: مخاطب تمامی سیاستها و سازوکارهای کلان تدوین شده در دولت، نهایتاً شرکت های دانش بنیان، کارآفرینان و نخبگان کشور هستند و بدون توجه واقعی به خواستهها و مطالبات آنها، ضریب موفقیت و اجرایی شدن این سیاستها ناچیز و ناموثر خواهد بود. بر این اساس ستاد تجدیدپذیر تمرکز اصلی اقدامات خود را از فعالیتهای صرفاً پژوهشی، به حمایت از توسعه خدمات، محصولات و راهحلهای دانش بنیان برای گسترش کاربرد انرژیهای تجدیدپذیر در کشور، تغییر داده است.

فیروزی با بیان اینکه با توجه به نوپا بودن حوزه انرژیهای تجدیدپذیر در ایران، بی تردید برای دستیابی به پیشرفت پایدار، نیازمند ایدهها و راهحلهای نوآورانه و فناورانه هستیم عنوان کرد: بایستی تجارب جهانی را با مدلها و مزیتهای نسبی کشور بومی نموده و چه بسا خود پایهگذار استانداردها و فناوریهای جدید باشیم. لذا تمامی ایدههای نو پس از ارزیابی علمی در کارگروهای تخصصی ستاد (انرژیهای بادی، خورشیدی، زمین گرمایی، زیست توده و ...)، در صورت دارا بودن شرایط لازم، برای حمایت از تبدیل به محصول و تجاریسازی، به کارگروه توسعه کسب و کار دانش بنیان ستاد معرفی و ادامه فرآیند در آنجا پیگیری میشود.

 

وی همچنین ابراز کرد: در این نشست سعی کردهایم با اطلاع رسانی گسترده و دعوت رسمی از تمامی شرکت های فعال در حوزه تجدیدپذیر، ضمن شنیدن دغدغههای آنان، زمینه آشنایی با مزیتهای ورود به خانواده شرکتهای دانش بنیان را فراهم کنیم. با توجه به مشارکت و همراهی جدی صندوق نوآوری و شکوفایی در برگزاری این نشست، مجتمع شکوفایی شرکتهای دانش بنیان صندوق، میزبان آن در روز سهشنبه بیستم تیر ماه از ساعت 9 تا 12 می شود.

#اخبار_داخلی #اخبار #نشست #دانش_بنیان 


١٦:١٢ - 1396/04/17    /    شماره : ٢٤٨٤١    /    تعداد نمایش : ٤٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir