پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > بیست و سومین جلسه شورای عالی همفکری ستاد


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار داخلی

بیست و سومین جلسه شورای عالی همفکری ستاد

 

 

بیست و سومین جلسه شورای عالی همفکری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر صبح شنبه مورخ 27/03/96 در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شد.

این جلسه با هدف ارائه اقدامات، برنامه ها و اسناد راهبردی پژوهشگاه نیرو در حوزه انرژی های تجدیدپذیر برگزار گردید که طی آن جناب آقای دکتر قاضی زاده ریاست پژوهشگاه نیرو به همراه همکاران خود در آن مجموعه دستاوردهای پژوهشگاه نیرو را در ابعاد مختلف این حوزه برای اعضای شورای ستاد معرفی نمودند. از مهمترین این اقدامات میتوان به انجام پروژه های متعدد پایلوت، تدوین اسناد راهبردی بخشی و راه اندازی آزمایشگاه های مختلف کاربردی اشاره نمود. همچنین آقای دکتر قاضی زاده بر لزوم نگاه جدی به حوزه توسعه فناوری نسبت به افزایش میزان نیروگاه نصب شده  انرژی های تجدیدپذیر تاکید نمودند و بیان کردند برای دستیابی به جایگاه قابل قبول در این حیطه باید توسعه فناوری در اولویت حمایت های بودجه ای دولت قرار گیرد. 

در پایان این نشست آقای دکتر وطنخواه مقدم توسعه دانش  بنیان را رویکرد کشور در انرژی های تجدیدپذیر دانستند که سهم پیش بینی شده 1.8% انرژی اولیه کشور معادل 20000 مگاوات برق و حرارت در سند توسعه ملی دانش بنیان انرژی های تجدیدپذیر خود موید این مطلب است. ایشان از پژوهشگاه نیرو به عنوان یکی از بازیگران اصلی این حوزه دعوت به همکاری کردند تا ضمن هم افزایی در زمینه های مختلف شامل حمایت از شرکت های دانش بنیان، مطالعات آینده پژوهی، فعال نمودن آزمایشگاه ها این مجموعه در شبکه ملی آزمایشگاهی و... بتوان زمینه های مشترک همکاری در آینده ترسیم نمود.

#اخبار #خبر #شورای_ستاد  #اخبار_داخلی


١٤:٣٦ - 1396/03/27    /    شماره : ٢٤٢٤٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir