پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار > "اسناد سوخت‌های زیستی در برنامه ششم توسعه کامل می‌شود"


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی :

"اسناد سوخت‌های زیستی در برنامه ششم توسعه کامل می‌شود"

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی گفت: نیاز است باتوجه به فعالیت‌های صورت گرفته حوزه سوخت‌های زیستی در کشور، توانمندی فناوری و نیروی انسانی موجود پیشنهادی برای اصلاح اسناد پشتیبان برنامه ششم به مجلس ارائه شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیزدهمین جلسه شورای عالی همفکری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی با حضور اعضای شورای ستاد تشکیل شد که در این جلسه به بررسی چالش‌های سوخت‌های زیستی در کشور پرداختند. در ابتدای جلسه برات قبادیان مشاور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه توسعه فناوری سوخت‌های زیستی در کشور و به ویژه در پژوهشکده انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه تربیت مدرس را ارائه کرد. 

در ادامه میثم طباطبایی رئیس انجمن سوخت‌های زیستی ایران، به بررسی چالش‌ها و زیرساخت‌های مورد نیاز کشور جهت بکارگیری سوخت‌های زیستی در سبد سوخت جهت کاهش آلودگی هوا، ایجاد ارزش افزوده و کاهش واردات برخی محصولات جانبی حوزه نفت پرداخت. همچنین اعضای شورای عالی همفکری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر درخصوص هم‌افزایی بین دستگاهی به منظور رفع این موانع و ایجاد بسترهای مناسب توسعه سوخت‌های زیستی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سپس حسین امیری خامکاری عضو شورای همفکری ستاد و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به عدم توجه به مسئله سوخت تجدیدپذیر در برنامه ششم توسعه اشاره و بیان کرد در این برنامه فقط مسئله تولید برق از منابع تجدیدپذیر مورد توجه قرار گرفته است. در پایان به پیشنهاد سیروس وطنخواه مقدم دبیر ستاد مقرر شد باتوجه به فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه در کشور، توانمندی فناوری و نیروی انسانی موجود پیشنهادی برای اصلاح اسناد پشتیبان برنامه ششم به مجلس ارائه شود.

 

 telegram.me/reicouncil


٢٣:٤٤ - 1395/07/01    /    شماره : ١٧٨٧٣    /    تعداد نمایش : ٨٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir