پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار داخل منوی برگه ای
گزارش علمی-فنی
چرا زباله سوزها؟
سابقه و قدمت زباله سوزی بیش از 75 سال بوده و از کشور انگلستان شروع شده است. اﺑﺘﺪا زﺑﺎﻟﻪ ﺳﻮزﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﺪف ﻛﺎﻫﺶ زﻣﻴﻦ ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز دﻓﻨﮕﺎه ﻫﺎ در مناطقی که با ﻛﻤﺒﻮد زﻣﻴﻦ مواجه هستند شروع شد. ﭘﺲ از ورود اوﻟﻴﻦ واﺣـﺪﻫﺎی زﺑﺎﻟﻪ ﺳﻮزی، ﺗﺄﺳﻴﺴﺎت ﺗﻮﻟﻴﺪ و اﺳﺘﺤﺼﺎل اﻧﺮژی ﻧﻴـﺰ ﺑـﻪ اﻳـﻦ ﺳﻴﺴﺘﻤﻬﺎ اﻟﺤﺎق ﮔﺮدﻳﺪ.
٠٩:٣٦ - 1396/04/04
#گزارش_علمی
ماژول‌هاي فتوولتائيك لايه نازك
غالب سلول هاي فتوولتائيك را امروزه سلول هاي سيليكوني تشكيل مي دهند و امروزه اكثر ماژول ‌‌هاي موجود در بازار به صورت سيليسيوم تك بلوره يا چندبلوره هستند اما استفاده از سلول‌‌‌هاي لايه نازك روند رو به رشدي را پيدا كرده است.
١٥:٣٦ - 1396/03/31
#اخبار_خارجی
افتتاح اولین نیروگاه بایومتان در برزیل
اولین نیروگاه بایومتان در شهر فوز دو ایگواسو برزیل توسط شرکت Intaipu Binacional افتتاح شد که بایومتان را به عنوان سوخت برای وسایل نقلیه تولید می کند. این سوخت که برای اولین بار تولید می شود سهمی برابر با گاز طبیعی در سبد انرژی کشور برزیل خو اهد داشت.
١٥:٣٤ - 1396/03/31
اخبار داخلی
بیست و سومین جلسه شورای عالی همفکری ستاد
این جلسه با هدف ارائه اقدامات، برنامه ها و اسناد راهبردی پژوهشگاه نیرو در حوزه انرژی های تجدیدپذیر برگزار گردید که طی آن جناب آقای دکتر قاضی زاده ریاست پژوهشگاه نیرو به همراه همکاران خود در آن مجموعه دستاوردهای پژوهشگاه نیرو را در ابعاد مختلف این حوزه برای اعضای شورای ستاد معرفی نمودند.
١٤:٣٦ - 1396/03/27
اخبار نوآوری-فناوری
تویوتا کامیون پیل سوختی هیدروژنی می‌سازد
شرکت تویوتا قصد دارد اولین کامیونی را که با پیل سوختی‌ هیدروژنی کار می‌کند به بازار عرصه کند. این کامیون از دو واحد پیل سوختی استفاده ميكند. تویوتا این سیستم را قبلا در مدل سواری پیل سوختی خود یعنی تویوتا میرای استفاده کرده بود.
١٤:٠٩ - 1396/03/27
گزارش علمی
سوخت زیست توده جامد (پلت)
سوخت زیست توده جامد (پلت) شامل انرژی تولیدی از تمام ضایعات سلولزی حاصل از صنایع کشاورزی، باغی و جنگلی است که یکی از سوخت ‌های پاک و ارزان در دنیا محسوب می‌ شود.
٠٩:١١ - 1396/03/23

طراحی و آزمون توربین‌های آبی در کشور سرعت می‌گیرد
آزمایشگاه و مرکز محاسبات موسسه توربو ماشین که با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی راه اندازی شده در راستای توسعه فناوری توربین‌های آبی در کشور گام برمی‌دارد.
٠٩:٣٤ - 1396/03/22
اخبار خارجی
هند به نخستین کشور دنیا تبدیل می شود که از انرژی الکتریکی نیروگاه های بادی و خورشیدی در بنادر استفاده می کند
در شرایطی که آمریکایی ها با تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از معاهده تغییرات اقلیمی پاریس کنار می آیند، هندی ها تلاش های دولت خود برای ترویج انرژی سبز را جشن می گیرند. چندی پیش مقامات رسمی هند اعلام کردند که تمامی 12 بندر مهم این کشور به استفاده از منابع تجدید پذیر روی خواهند آورد.
١٢:٠٦ - 1396/03/16

ورود اولین شرکت دانش‌بنیان ایرانی به حوزه طراحی نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی
نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی با طراحی و مهندسی محققان ایرانی برای نخستین بار در کشور با حمایت ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر راه‌اندازی می‌شود.
١٢:٣٦ - 1396/03/15
اخبار داخلی
اجرای پروژه " آزمایشگاه تست نیروگاه‌های آبی میکرو"برای نخستین بار در کشور
نیروگاه های آبی بسته به توان برق تولیدی تقسیم بندی می شوند که بر اساس این دسته بندی نیروگاه های آبی میکرو بین 5 تا 100 کیلووات برق تولید می کنند. برای نخستین بار پتانسیل یابی، طراحی و ساخت این نیروگاه ها در موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو انجام شد و به مرحله نصب رسیدیم.
٠٨:٣٨ - 1396/03/10

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir