پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار داخل منوی برگه ای

ساخت نیروگاهی با استفاده از توربین دست دوم خارجی
در حالی که پس از حدود ربع قرن تلاش، متخصصان داخلی تولید توربین‌های کلاس E نیروگاهی را در بالاترین سطوح تکنولوژی و فناوری روز جهان در داخل ایران میسر کرده‌اند، ساخت نیروگاهی با استفاده از توربین دست دوم خارجی بسیار عجیب به نظر می رسد.
١٠:٣٨ - 1397/09/21

راندمان کلی نیروگاه سیکل‌ ترکیبی هرمز ۴۸ درصد است
بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات همزمان سه شنبه ۲۰ آذر ماه با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
١٠:٢٤ - 1397/09/21

رشد مصرف فشار زیادی به صنعت برق وارد کرده است
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: رشد ۸ درصدی مصرف برق در سالیان گذشته، فشار زیادی به این صنعت وارد کرده است.
١٥:٠٨ - 1397/09/20

۱۷.۵ تا ۵۲.۵ میلیارد دلار، هزینه اجرای تعهدات ایران در توافق‌نامه پاریس
کشورهای دارای منابع عظیم نفتی مانند روسیه،‌ عربستان، قطر و ونزوئلا تا به امروز به دلیل تعارض منافع اقتصادی خود به «توافقنامه پاریس» نپیوسته‌اند یا تعهداتی غیرقابل ارزیابی و بدون تعیین سازوکار اجرایی برای پذیرش آن ارائه کرده‌اند اما ایران...
١٤:٤٤ - 1397/09/19

افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت خرید تضمینی برق تجدیدپذیرها/ بهره‌برداری از هزار نیروگاه مقیاس کوچک خورشیدی تا پایان سال/ صادرات برق تجدیدپذیرها به عراق و افغانستان
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری یک‌هزار واحد از نیروگاه‌های کوچک خورشیدی به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: در طول فصل تابستان به دلیل افزایش پیک مصرف، حدود 30 تا 40 درصد قیمت برق خریداری شده از تولیدکنندگان افزایش خواهد یافت
١٤:٤٠ - 1397/09/19

صرفه جویی 600 مگاواتی مصرف برق در پیک تابستان سال جاری
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: پروژه‌های کاهش پیک بار این شرکت موجب صرفه جویی 600 مگاواتی مصرف برق در تابستان سال جاری شده است.
١٤:٣٧ - 1397/09/19

ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در دی‌ماه برگزار می‌شود
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران(IranLab) ، از جمله معتبرترین نمایشگاه های ایران در زمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی می باشد و هر ساله برگزار می گردد. ششمین دوره این نمایشگاه از تاریخ های 3 الی 6 دی 97 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
١٣:٤٥ - 1397/09/18

افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف هنوز تصویب نشده است
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: در حال حاضر پیشنهاد افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در هیات دولت در حال بررسی است و پیش‌بینی می‌شود که نهایتا تا دو هفته آینده نتیجه آن مشخص شود.
١٧:٠٨ - 1397/09/17

اتصال 2 واحد نیروگاهی سد کارون 3 به شبکه سراسری
مدیرعامل سد و نیروگاه کارون3 از اتمام تعمیرات سالانه واحدهای 7 و 8 این نیروگاه و اتصال آن به شبکه سراسری خبر داد.
١٦:٣٨ - 1397/09/13

مجلس و دولت برای اصلاح اقتصاد آب‌ و برق در حال رایزنی هستند.
رایگان‌ شدن آب‌ و برق برای افرادی است که مصارف آنها در حدود الگوی مصرف است. بر اساس آن چه مطرح شده است، گروهی برق و آب رایگان دریافت می‌کنند و متقابلا پرمصرف‌ها، جور کمبود منابع مالی ناشی از رایگان مصرف‌کردن عده‌ای دیگر را به دوش خواهند کشید.
١٦:٣١ - 1397/09/13

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir