پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار داخل منوی برگه ای 
اخبار داخل منوی برگه ای
رویداد داخلی
ششمین نمایشگاه اینوتکس گشایش یافت
ششمین نمایشگاه اینوتکس با حضور سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صبح امروز افتتاح شد. ایشان در مراسم افتتاحیه، با اشاره به برگزاری این نمایشگاه به صورت سالانه، گفت: در این دوره شاهد تفاوت‌هایی همچون ورود و حضور استارت‌آپ‌ها و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در نمایشگاه هستیم. وی با اشاره به برنامه بازگشت محققان ایرانی خارج از کشور که اکنون در حال اجرا است، گفت: تاکنون بیش از 700 محقق و فن‎آور ایرانی مقیم خارج از کشور از این برنامه استفاده کرده‌اند و در این دوره ایرانیان مقیم خارج با بیش از 40 استارت آپ حضور دارند که البته میزان استارتاپ فعال در کشور بیش از این رقم است، بنابراین شاهد حرکتی روبه‌جلو در این عرصه هستیم که نشان‌دهنده تبادل دانش و فناوری بین داخل و خارج کشور است همچنین شکل گیری راه جدیدی در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان را شاهد هستیم.
١٧:٣٢ - 1396/03/02
اخبار نوآوری و فناوری
ساخت توربین آبی/بادی قابل حمل
با وجود اینکه تاکنون منابع انرژی متنوعی از قبیل شارژرهای خورشیدی یا اجاق های زیست توده برای استفاده در فضاهای بیرونی ساخته شده اند، اما وقوع نوآوری هایی در گروه انرژی های تجدید پذیر برای تأمین انرژی بشر همواره مورد توجه بوده است.
١٠:٢٠ - 1396/03/02
گزارش علمی-فنی
رآکتور گازی سازی پلاسما با ظرفیت 1000 تن در روز
تولید انرژی از پسماند به روش گازی سازی پلاسمایی یکی از بارزترین و مهم ترین کاربردهای فیزیک پلاسما است که در حال حاضر بصورت تجاری در آمده است. گازی سازی پلاسمایی میتواند تمامی مشکلات ناشی از پسماند های شهری را مرتفع نموده و علاوه بر آن انرژی قابل توجهی را تولید نماید.
٠٩:٣٩ - 1396/03/01
معرفی نشریات
معرفی نشریه انرژی، تغییرات آب و هوایی و محیط زیست
توافقنامه پاریس که در بیست و یکمین کنفرانس کشورهای عضو مجمع سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی در دسامبر 2015 به تصویب رسید، یک نقطه عطف بزرگ در زمینه ی در بر گرفتن تمام مذاکرات جهانیِ انجام شده تا به امروز به شمار می رود که بیش از دو دهه و با هدف جلوگیری از گسترش تغییرات خطرناک آب و هوایی به طول انجامیده است.
١٠:٠٥ - 1396/02/31
پتانسیل سنجی، طراحی، ساخت و بهره برداری از توربین جریانی جزر و مدی برای اولین بار در کشور
پتانسیل سنجی، طراحی، ساخت و بهره برداری از توربین جریانی جزر و مدی برای اولین بار در کشور
در دهه های اخیر توجه ویژه ای به انرژیهای تجدیدپذیر شده است و یکی از مهمترین منابع عظیم این انرژیها، منابع انرژی دریایی هستند. برای تبدیل این انرژی به دیگر انرژیها، از فناوریهای گوناگونی استفاده ميشود كه یکی از موفقترین آنها بهره گيري از توربینها به شمار مي رود. اين فناوري، تا به امروز نقش بسیار موفقی را در تبدیل انرژیها داشته است. همچنان که در سطح وسیعي برای تبدیل انرژی باد، بخار یا آب به الکتریسیته از آن استفاده میشود. پس توربینها میتوانند در تبدیل انرژی جریان آب به پتانسیل مکانیکی برای چرخاندن یک ژنراتور یا پمپ بهتر عمل کنند چرا که آب دارای چگالی بیشتری نسبت به هوا است؛ پس یک توربین آبی کوچک میتواند قدرتی بیشتر یا معادل یک توربین بادی بزرگ ایجاد کند.
١١:٠٦ - 1396/02/25

سخنرانی دکتر وطنخواه، دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر در مراسم افتتاحيه چهارمين كنفرانس هيدروژن و پيل سوختي
دکتر وطنخواه، دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر، بیان داشتند: که برگزاری این کنفرانس را به فال نیک گرفته و امیدواریم این رویداد، روح جدیدی در توسعه فناوری پیل سوختی بدمد.
١٢:٠٥ - 1396/02/19

مراسم افتتاحيه چهارمين كنفرانس هيدروژن و پيل سوختي در دانشكده فني دانشگاه تهران
چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی صبح امروز در دانشکده فنی دانشگاه تهران افتتاح شد
١١:١٨ - 1396/02/19
گزارش:
گزارشی از وضعیت انرژی و تغییرات آب و هوایی در کشور هندوستان
هندوستان دومین کشور پر جمعیت دنیا به حساب می‌آید و نزدیک به یک ششم جمعیت دنیا را به‌خود اختصاص داده است. با توجه به رشد روز افزون جمعیت و نیاز آن به انرژی، این کشور از سال 1990 تا کنون بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی گاز کربن‌دی-اکسید حاصل از بخش تأمین انرژی در سراسر دنیا بوده‌است، هرچند بیشترین کاهش در میزان عرضه‌ی انرژی را نیز تجربه کرده است.
١٥:١٥ - 1396/02/04
وطنخواه:
نفت و گاز ارزان توسعه تجدیدپذیرها را با مشکل مواجه می‌کند
دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدیدپذیر معاونت علمی گفت: تا زمانی‌که نفت و گاز در کشور به قیمت واقعی عرضه نشوند، سخن گفتن از انرژی‌های غیرفسیلی کار دشواری است.
١٧:٣٩ - 1396/02/03

افتتاح دو نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس با ظرفیت 10 و 30 کیلووات
دو نیروگاه خورشیدی در سوله بحران ازگل و بوستان آبشار توسط مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با حضور مسئولینی از شهرداری مناطق 1 و 22، مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و ستاد توسعه فناوری انرژی¬های تجدیدپذیر افتتاح گردید.
١٥:١٨ - 1396/01/27

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir