پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آخرین مطالب 
اخبار > خسارت ۶۰ میلیارد ریالی سیل به تاسیسات برقی استان مازندران


  چاپ        ارسال به دوست

خسارت ۶۰ میلیارد ریالی سیل به تاسیسات برقی استان مازندران

 

به گزارش ستاد انرژی معاونت علمی به نقل از وزارت نیرو، کیوان فرحزاد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با تاکید بر اینکه سیلاب اخیر در استان حدود ۴.۵ میلیارد تومان به تاسیسات این شرکت خسارت وارد کرده است، گفت: شدت سیلاب چند روز اخیر در استان به گونه‌ای بوده است که ۲۰ کیلومتر از شبکه فشار متوسط، ۱۵ کیلومتر از شبکه فشار ضعیف و ۲۵ پست هوایی و زمینی برق توسط سیلاب خسارت دیده و آب تاسیسات یاد شده را با خود برده است. 

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۲۰ اکیپ اجرایی و عملیاتی شرکت در حال ترمیم خسارت‌های رخ داده هستند، ادامه داد: شدت سیلاب بی‌سابقه در این منطقه موجب از بین رفتن بخش زیادی از مسیرهای دسترسی و راه‌های ارتباطی به روستاها شده است بدین منظور امکان ارسال تجهیزات به برخی از مناطق با دشواری بسیاری زیادی همراه شده است.

فرحزاد با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها سه روستای شهرستان تنکابن درگیر قطعی برق هستند، عنوان کرد: با توجه به انسداد کامل راه‌های دسترسی به این روستاها تیم‌های عملیاتی به صورت پیاده از ارتفاعات راهی این مناطق شده‌اند تا بتوانند اقدامات اولیه ترمیم نقاط حادثه دیده را تا زمان فراهم شدن شرایط برای ارسال تجهیزات انجام بدهند.
 
همچنین قاسم شهابی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران نیز با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در شبکه برق این منطقه نداریم، عنوان کرد: این شرکت جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر از اهالی مناطق گلوگاه تا آمل مازندران را تحت پوشش خود قرار داده است تا با اقدامات صورت گرفته مشکلات برق این نواحی هم اکنون برطرف شده است.

وی افزود: بر اثر سیلاب شدید چند روز اخیر در استان حداقل ۱.۵ میلیارد تومان خسارت مستقیم به تاسیسات این شرکت خسارت وارد شده است.

 

منبع: وزارت نیرو

 

 


١٦:٤٠ - 1397/07/17    /    شماره : ٣٨٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir