پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آخرین مطالب 
اخبار > سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار داخلی

سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص حضور و فعالیت دوره ‌گردهای زباله در پایتخت گفت: دوره‌ گردهای زباله به جهت ارزشمند شدن پسماندهای خشک، قوطی‌ها و مواد پلیمری به صورت غیرمجاز فعالیت می‌ کنند.  

منصور باقرصاد با بیان اینکه شهرداری برای مقابله با این دوره ‌گردها اقدامات لازم را انجام داده است، عنوان کرد: شهرداری بر اساس قراردادهایی که با پیمانکاران برای جمع آوری زباله‌های خشک در مناطق مختلف می بندد، در هر یک از مناطق ۲۲ گانه تهران یک پیمانکار در نظر گرفته است که این پیمانکاران موظفند پسماندهای خشک ارزشمند شهروندان را جمع آوری کنند.  

وی با اشاره به اینکه این جمع آوری به دو شیوه ثابت و سیار انجام می‌گیرد، گفت: در روش سیار ماشین ها به محلات مراجعه می کنند، افراد ملبس به لباس فرم آبی رنگ با وانت‌هایی که ملودی دارند توسط نواختن ملودی، از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ شهروندان را آگاه کرده و زباله‌ها را تحویل می‌گیرند که هنگام تحویل، کیسه زباله نیز به شهروندان تحویل می‌دهند.

به گفته باقرصاد، اگر به هر دلیل شهروندان در خانه حضور نداشته باشند، ۵۰۰ غرفه در محلات مختلف تهران وجود دارد که این غرفه‌ها پسماندهای خشک را دریافت می کنند و به ازای آن لوازم تحریر، لوازم بهداشتی و در برخی اوقات وجه نقد هم دریافت می کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران علت حضور این دوره‌گردها را عدم مشارکت مردم دانست و خاطرنشان کرد: سطح مشارکت مردم در تفکیک زباله پایین است و شهروندان با شهرداری همکاری نمی‌کنند، اگر تفکیک پسماندها در مبداء صورت گیرد، دیگر زباله خشک ارزشمند در مخزن‌ها یافت نمی‌شود تا دوره‌گردان آن‌ها را جمع‌آوری کنند و بفروشند.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان بر این دوره‌گردهای زباله نام مافیا نهاد، گفت: نباید این افراد را بزرگ کرد و آنها را با نام مافیا خطاب کرد و پیمانکاران و ناظران ما موظف هستند که این افراد را جمع آوری کرده و به مراجع قضایی و قانونی تحویل دهند.

باقرصاد با اشاره به اینکه پرونده های متعددی از این افراد موجود است، اذعان داشت: پیمانکاران را موظف کردیم که به هیچ وجه اجازه ندهند افراد غیرمجاز این زباله‌ها را جمع کنند. در این راستا حوزه معاونت خدمات شهری در مناطق ۲۲ گانه نظارت می کنند که این اتفاق نیفتد.  

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در پایان اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند نیز ناظرانی دارد که این امور را پیگیری میکنند. در سطح شهر تهران حدود ۵۰ هزار مخزن وجود دارد و طبعا شهرداری نمی‌تواند بر هر یک از این مخازن یک ناظر داشته باشد. تنها راهکار برخورد با این موضوع، بالا رفتن ضریب مشارکت شهروندان است.

#انرژی_زیست_توده #زباله #شهرداری #اخبار_داخلی 

دسترسی سریع به آخرین مطالب سایت از طریق کانال ستاد https://t.me/reicouncil١٤:٣٢ - 1396/06/13    /    شماره : ٢٧٠٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir