پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آخرین مطالب 
آخرین مطالب
اخبار داخلی
ارزشگذاري اقتصادی آثار زيست‌محيطي توليد برق و برنامه صدای تجدیدپذیر در چهارمین جلسه باشگاه باد و خورشید ایران
چهارمین جلسه ماهانه باشگاه باد و خورشید ایران، توسط گروه ایران ویند در اولین جمعه شهریورماه در پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.
١٦:١١ - 1396/06/14
با حکم معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛
دبیر «ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی» منصوب شد
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی با ادغام سه ستاد «توسعه فناوری و نوآوری نفت، گاز و ذغال سنگ»، «بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست» و «توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر»، در حکمی دبیر ستاد تازه تاسیس «توسعه فناوری حوزه انرژی» را منصوب کرد.
١٥:٥٠ - 1396/06/13
اخبار داخلی
سطح مشارکت مردم درتفکیک زباله پایین است
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در خصوص حضور و فعالیت دوره ‌گردهای زباله در پایتخت گفت: دوره‌ گردهای زباله به جهت ارزشمند شدن پسماندهای خشک، قوطی‌ها و مواد پلیمری به صورت غیرمجاز فعالیت می‌ کنند.
١٤:٣٢ - 1396/06/13
معرفی کتاب
در تکاپوی توسعه زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان
کتاب «در تکاپوی توسعه زیست ‌بوم اقتصاد دانش ‌بنیان» در سه بخش سیاست‌ گذاری و توسعه فرهنگی، توسعه اقتصاد دانش ‌بنیان، توسعه فناوری‌ های راهبردی و همچنین یک پرونده ویژه در راستای نهادسازی در بستر اقتصاد دانش ‌بنیان منتشر شده است.
١٢:١٥ - 1396/06/13
اخبار داخلی
توسعه کاربرد آبگرمکن‌های خورشیدی نیازمند مدل‌های کسب و کار نوآورانه است
حوزه آبگرمکن‌های خورشیدی و مباحث مرتبط با آن موضوعی جدید در کشور نیست شاید در ظاهر این وسیله اهمیتی نداشته باشد اما هر آبگرمکن خورشیدی معادل هزار لیتر نفت در سال صرفه جویی می‌کند.
٠٩:٥٢ - 1396/06/12
پایان فاز اولِ: "پتانسیل سنجی جریان جزر و مدی"
پروژه طراحی، ساخت و بهره­ برداری از توربین جریانی جزر و مدی
انرژی­های تجدیدپذیر، منابع ارزشمندی در تامین انرژی مورد نیاز در جوامع مختلف هستند. امروزه، استفاده از این انرژی­ها به کمک فناوری­های نوین با راندمان بسیار مناسب امکان پذیر است. بهینه سازی افزایش راندمان بهره­ برداری از این انرژی­ها موضوع تحقیقات و توسعه در اکثر مراکز پژوهشی و تحقیقاتی است.
١٥:٠٨ - 1396/06/08
نتایج بررسی انتخاب طرح های برگزیده
فراخوان توسعه تولید و اشتغال پایدار روستایی
ضمن تقدیر و تشکر از استقبال بسیار خوب مخاطبان حوزه انرژی های تجدید پذیر از فراخوان توسعه تولید و اشتغال پایدار روستایی، به اطلاع شرکت کنندگان در این فراخوان می رساند...
١٠:٠٦ - 1396/06/08
اخبار خارجی
صادرات سبزیجات تولید شده با استفاده از انرژی زمین گرمایی در ایسلند
احتمالا تاکنون هیچ کشوری همچون ایسلند از انرژی زمین گرمایی خود استفاده نکرده است. همچنان که در این کشور استفاده از انرژی زمین گرمایی برای تولید برق و حرارت بسیار رایج و فراوان است، اخیرا بحث صادرات این انرژی به کشورهای اروپایی جهت تولید برق زمین گرمایی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
١٤:٠٨ - 1396/06/07
اخبار خارجی
تامین انرژی با منابع تجدیدپذیر در ۱۳۹ کشور جهان تا سال ۲۰۵۰
محققان دانشگاه استنفورد زیرساخت‌های لازم را برای تغییر نحوه تامین انرژیِ مورد نیاز ۱۳۹ کشور تا سال ۲۰۵۰ میلادی از طریق انرژی های بادی و خورشیدی، معرفی کردند.
١٥:٤٣ - 1396/06/06
معرفی کتاب
نام کتاب: پیل های سوختی پلیمری؛اصول و کاربرد
این کتاب متعلق به دکتر فرانو باربیر یکی از دانشمندان مشهور در زمینه انرژی هیدروژن است که تا کنون در زمینه ی تحقیقات و توسعه ی پیل های سوختی پلیمری با شرکت های مشهوری همکاری تنگاتنگی داشته است. وی به نیازهای آموزشی در این حوزه پی برده و در پی آن به تدریس دروسی در مورد پیل سوختی در مقطع کارشناسی ارشد پرداخته است.
١٥:٢٤ - 1396/06/05

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir