پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آخرین مطالب 
آخرین مطالب

ساخت نیروگاهی با استفاده از توربین دست دوم خارجی
در حالی که پس از حدود ربع قرن تلاش، متخصصان داخلی تولید توربین‌های کلاس E نیروگاهی را در بالاترین سطوح تکنولوژی و فناوری روز جهان در داخل ایران میسر کرده‌اند، ساخت نیروگاهی با استفاده از توربین دست دوم خارجی بسیار عجیب به نظر می رسد.
١٠:٣٨ - 1397/09/21

کاهش قدرت مغز انسان ها با گرمایش زمین
تحقیق جدیدی که در این زمینه توسط دانشگاه لندن صورت گرفته حاکیست تغییرات جو کره زمین به دنبال آلودگی آب و هوا بر حافظه انسان ها تاثیر منفی می گذارد، قدرت تمرکز را از آنها می گیرد و توانایی های افراد برای تصمیم گیری را کاهش می دهد.
١٠:٣٣ - 1397/09/21

قطر جایگاه بزرگترین صادر کننده گاز در جهان را از دست داد
قطر برای اولین بار در نوامبر ( آبان ماه) جایگاه بزرگترین صادر کننده گاز طبیعی مایع جهان را از دست داد و استرالیا جایگاه این کشور را بدست آورد
١٠:٣١ - 1397/09/21

راندمان کلی نیروگاه سیکل‌ ترکیبی هرمز ۴۸ درصد است
بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات همزمان سه شنبه ۲۰ آذر ماه با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.
١٠:٢٤ - 1397/09/21

ذخیره انرژی در مخزن
مهندسان دانشگاه "ام.آی.تی" (MIT)، نوعی طراحی مفهومی برای یک سیستم ذخیره انرژی تجدیدپذیر و بازگرداندن انرژی به شبکه الکتریکی ارائه داده‌اند. شاید این سیستم، برای تامین انرژی یک شهر کوچک مناسب باشد و علاوه بر نیروی خورشید از نیروی باد نیز استفاده کند.
١٥:١٥ - 1397/09/20

ابداع جایگزینی برای پنل خورشیدی با الهام از گل آفتابگردان
یکی از کاربردهای جالب الاستومرها، ایجاد پنل‌های خورشیدی است که با ریزساختارهایی برای دنبال کردن نور خورشید پوشیده شده‌اند و مانند گل آفتابگردان عمل می‌کنند. با این روش، جذب نور کارآمدتر خواهد بود.
١٥:١٢ - 1397/09/20

رشد مصرف فشار زیادی به صنعت برق وارد کرده است
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: رشد ۸ درصدی مصرف برق در سالیان گذشته، فشار زیادی به این صنعت وارد کرده است.
١٥:٠٨ - 1397/09/20

هوای پاک به کمک صنعت برق می‌رود
محققان می‌گویند: اگر دولت چین با توان بیش‌تری با آلودگی هوا مبارزه کند، می‌تواند تولید انرژی خورشیدی را به میزان زیادی افزایش دهد
١٥:٠٥ - 1397/09/20

۱۷.۵ تا ۵۲.۵ میلیارد دلار، هزینه اجرای تعهدات ایران در توافق‌نامه پاریس
کشورهای دارای منابع عظیم نفتی مانند روسیه،‌ عربستان، قطر و ونزوئلا تا به امروز به دلیل تعارض منافع اقتصادی خود به «توافقنامه پاریس» نپیوسته‌اند یا تعهداتی غیرقابل ارزیابی و بدون تعیین سازوکار اجرایی برای پذیرش آن ارائه کرده‌اند اما ایران...
١٤:٤٤ - 1397/09/19

تمام نفت ونزوئلا با ارز دیجیتال پترو به فروش می‌رسد
رئیس جمهور ونزوئلا در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد که تمام نفت ونزوئلا در سال آینده میلادی به وسیله ارز دیجیتال اختصاصی این کشور فروخته خواهد شد.
١٤:٤٣ - 1397/09/19

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir