پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > گزارش 
اخبار > استفاده از موتورسیکلت‌های برقی برای کاهش آلودگی اجباری می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

استفاده از موتورسیکلت‌های برقی برای کاهش آلودگی اجباری می‌شود

مردم اگر بدانند که هر موتورسیکلتی که در سطح شهر روشن می‌شود چه مقدار آلودگی و تبعات منفی زیست محیطی برای خودشان و دیگران دارد قطعاً تغییر رفتار خواهند داد. 

طرح ترافیک جدید در حالی دوره آزمایشی خود را طی می‌کند که کارشناسان معایب زیادی را برای آن برشمردند. هجوم موتورسیکلت‌ها در ساعات طرح و آلودگی ناشی از آن از جمله مهم‌ترین عیوب این طرح به شمار می‌رود.

ناهید خداکرمی گفت: موتورسیکلت‌ها همواره در مناطق طرح وجود داشتند و ترددشان در این محدوده‌ها زیاد بوده است.

وی اضافه کرد: باید دید که آلایندگی ناشی از افزایش موتورسیکلت‌ها در حد قابل توجهی است که بشود به آن استناد کرد یا خیر؟

این عضو شورای شهر تصریح کرد: سروسامان دادن به موتورسیکلت‌ها و وانت‌بارها مسئله مهمی است که در کمیسیون سلامت به جد پیگیر آن هستیم.

خداکرمی تأکید کرد: از این رو ما برای کاهش آلودگی ناشی از موتورسیکلت‌ها، در طرح بعدی در صدد هستیم تا دستور برقی کردن موتورها را صادر کنیم.

عضو کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر ادامه داد: تلاش ما بر این است تا برای سازمان‌ها، نهادها و مراکز تجاری که نیاز به موتورسیکلت دارند مثل رستوران‌ها، پیک موتوری‌ها و... لزوم استفاده از موتورسیکلت برقی را اجباری کنیم.

وی متذکر شد: با اینکه شهرداری در این زمینه تسهیلاتی را قائل می‌شود اما تلاش تک نفره شهردای تنها کافی نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، خودروسازان و... نیز باید این مسئله را مدیریت کنند.

این عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: مردم اگر بدانند که هر موتورسیکلتی که در سطح شهر روشن می‌شود چه مقدار آلودگی و تبعات منفی زیست محیطی برای خودشان و دیگران دارد قطعاً تغییر رفتار خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: ما از رسانه‌ها خواستاریم تا در این زمینه فرهنگ‌سازی بیشتری کنند و استفاده از موتورسیکلت برقی را ترویج دهند.

خدا کرمی بیان کرد: از آن جایی که طرح ترافیک جدید توانسته جلوی رانت‌هایی که به موجب آن کارت‌های شناور طرح ترافیک به خیلیها داده شود را بگیرد؛ احتمالاً بعد از انجام طرح ترافیک آزمایشی، همین روند به طور اصلی اجرا شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این طرح تا به این لحظه موفق عمل کرده و توانسته ترافیک را کاهش دهد./


١٨:٠٢ - 1397/03/01    /    شماره : ٣٤٥٤٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir