پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار > تکمیل واحد اول نیروگاه براخا در ابوظبی امارات


  چاپ        ارسال به دوست

تکمیل واحد اول نیروگاه براخا در ابوظبی امارات

تکمیل واحد اول نیروگاه براخا در ابوظبی امارات با حضور رئیس‌جمهور کره جنوبی و ولیعهد امارات جشن گرفته شد. در ادامه فعالیت‌های لازم برای دریافت پروانه بهره‌برداری و سوختگذاری راکتور انجام شده و راکتور وارد مراحل راه‌اندازی اولیه و اتصال به شبکه برق سراسری خواهد شد. ولیعهد امارات هم‌چنین در مورد نقش این نیروگاه‌ها در تضمین امنیت انرژی امارات، کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت و ایجاد تنوع، ایجاد اشتغال و افزایش توان ملی کشور توضیحاتی ارائه نمود.  نیروگاه براخا اولین تجربه کره جنوبی برای ساخت نیروگاه اتمی در خارج از مرزهای کشور خود می‌باشد و کره جنوبی در ادامه تصمیم دارد با نتایج و تجربیات به‌دست‌آمده نقش خود در این بازار را تحکیم بخشد. کره جنوبی اعلام آمادگی کرده است تا در تجربیات بعدی امارات نیز نقش و حضور داشته باشد و در مواردی مانند تأمین مالی مشارکت نماید.

واحد دوم 92% پیشرفت، واحد سوم 81%  و واحد چهارم 67% رشد داشته است و هر 4 واحد تا سال 2020 تکمیل خواهند شد. کل پروژه 87% رشد داشته است. هرکدام از واحدها 1400 مگاوات ظرفیت دارد و بعد از تکمیل 25% برق موردنیاز امارات را تأمین خواهند نمود.

منبع:

http://www.world-nuclear-news.org/NN-Barakah-1-construction-formally-complete-2603187.html٢١:٥٦ - 1397/02/17    /    شماره : ٣٤٠٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir