پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار > نخستین برنامه جامع کاهش نشر دی اکسید کربن در صنعت دریایی توسط سازمان بین المللی دریایی


  چاپ        ارسال به دوست

سازمان بین المللی دریایی IMI

نخستین برنامه جامع کاهش نشر دی اکسید کربن در صنعت دریایی توسط سازمان بین المللی دریایی

سازمان IMI اولین برنامه جامع خود برای کاهش نشر دی اکسید کربن در صنعت دریایی برای رسیدن به اهداف تعیین شده در موافقتنامه پاریس را به مورد اجرا گذاشته است. 

این سازمان در تعیین سناریوها از کمک آژانس بین المللی انرژی برخوردار بوده است. استراتژی تعیین شده کاهش 50% نشر دی اکسید کربن در این صنعت از سال 2008 تا سال 2050 میباشد. صنعت دریایی به صورت سنتی صنعتی نوآور نبوده  و در برخی بخشها تغییر و تحول به سختی صورت میگیرد. استفاده از انرژی باد، بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از سوختهای کم کربن و با نشر پایینتر و سوختهای جایگزین، بهینه سازی در مسیرهای تردد با هدف استفاده از حداکثر ظرفیت کشتیها و کاهش ترددها از راههای پیشنهادی برای نواوری در این صنعت است. البته برخی کشورهای اروپایی و اقیانوسیه برای کاهش 70 تا 100% نشر دی اکسید کربن در این صنعت برنامه ریزی نموده اند.

5% از نفت تولیدی جهانی در این صنعت مصرف میشود که معادل مصرف نفت مجموع سه کشور فرانسه، المان و انگلستان میباشد. این صنعت مسئول 2% از نشر دی اکسید کربن جهانی است که بالاتر از سهم صنعت هوانوردی است. 


منبع:

https://www.iea.org/newsroom/news/2018/april/commentary-imo-agrees-to-first-long-term-plan-to-curb-shipping-emissions.html١٦:١٤ - 1397/02/16    /    شماره : ٣٣٩٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir