پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار > ارتقا اهداف اتحادیه اروپا در زمینه برق تجدیدپذیر در پارلمان اروپا


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقا اهداف اتحادیه اروپا در زمینه برق تجدیدپذیر در پارلمان اروپا

پارلمان اروپا اعلام نموده است که تا سال 2030 باید 35% انرژی موردنیاز کشورهای این اتحادیه باید از برق پاک تامین شود. هدفگذاری قبلی در این زمینه 25% بود. اتحادیه اروپا برای تایید نهایی هدف فوق، باید با کشورهای عضو وارد گفتگو شود و تایید نهایی آنها را اخذ نماید. اتحادیه اروپا بعد از چین و آمریکا سومین تولیدکننده گازهای گلخانه¬ای در جهان میباشد. کشورهای اروپایی در سال 2016 بعد از توافق تغییرات اقلیمی پاریس موافقت کرده¬اند که تا سال 2030 به میزان 40% از نشر گاز دی اکسید کربن نسبت به سال 1990 را بکاهند. 

در ماه گذشته کشورهای عضو رای بر اختصاص 27% از انرژی مورد نیاز و نیمی از برق تولیدی به برق تجدیدپذیر و پاک به غیر از برق هسته¬ای داده¬اند. فعلا پارلمان اروپا به افزایش این اهداف رای داده است. 

این اتحادیه اهداف کوتاه مدتی نیر وضع کرده بود که ثابت مانده است مانند رسیدن سهم برق پاک به 20% تا سال 2020. اتحادیه اروپا در مسیر تحقق این هدف قرار دارد. سهم انرژیهای تجدیدپذیر از کل انرژی مصرفی اتحادیه به 17% رسیده و نسبت به سال 2004 دو برابر شده است. سهم انرژیهای تجدیدپذیر در کل انرژی مصرفی سوئد بالای 50%، در فنلاند به حدود 40% رسیده است. منتقدین این سیاستگذاری اعلام کرده¬اند استفاده از انرژی تجدیدپذیر از نوع زیست توده با آنکه سهم تجدیدپذیر را بالا میبرد ولی اثرات نامطلوبی بر جنگلها ممکن است باقی بگذارد. ممکن است پارلمان اروپا قوانین محدودکننده¬ای در این عرصه وضع کند. 

منبع:

https://www.nature.com/articles/d41586-018-00879-9


١٦:٢٠ - 1396/12/15    /    شماره : ٣٢٥٦٩    /    تعداد نمایش : ٣١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir