پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > اخبار خارجی 
اخبار خارجی

کاهش قدرت مغز انسان ها با گرمایش زمین
تحقیق جدیدی که در این زمینه توسط دانشگاه لندن صورت گرفته حاکیست تغییرات جو کره زمین به دنبال آلودگی آب و هوا بر حافظه انسان ها تاثیر منفی می گذارد، قدرت تمرکز را از آنها می گیرد و توانایی های افراد برای تصمیم گیری را کاهش می دهد.
١٠:٣٣ - 1397/09/21

قطر جایگاه بزرگترین صادر کننده گاز در جهان را از دست داد
قطر برای اولین بار در نوامبر ( آبان ماه) جایگاه بزرگترین صادر کننده گاز طبیعی مایع جهان را از دست داد و استرالیا جایگاه این کشور را بدست آورد
١٠:٣١ - 1397/09/21

ذخیره انرژی در مخزن
مهندسان دانشگاه "ام.آی.تی" (MIT)، نوعی طراحی مفهومی برای یک سیستم ذخیره انرژی تجدیدپذیر و بازگرداندن انرژی به شبکه الکتریکی ارائه داده‌اند. شاید این سیستم، برای تامین انرژی یک شهر کوچک مناسب باشد و علاوه بر نیروی خورشید از نیروی باد نیز استفاده کند.
١٥:١٥ - 1397/09/20

ابداع جایگزینی برای پنل خورشیدی با الهام از گل آفتابگردان
یکی از کاربردهای جالب الاستومرها، ایجاد پنل‌های خورشیدی است که با ریزساختارهایی برای دنبال کردن نور خورشید پوشیده شده‌اند و مانند گل آفتابگردان عمل می‌کنند. با این روش، جذب نور کارآمدتر خواهد بود.
١٥:١٢ - 1397/09/20

هوای پاک به کمک صنعت برق می‌رود
محققان می‌گویند: اگر دولت چین با توان بیش‌تری با آلودگی هوا مبارزه کند، می‌تواند تولید انرژی خورشیدی را به میزان زیادی افزایش دهد
١٥:٠٥ - 1397/09/20

تمام نفت ونزوئلا با ارز دیجیتال پترو به فروش می‌رسد
رئیس جمهور ونزوئلا در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد که تمام نفت ونزوئلا در سال آینده میلادی به وسیله ارز دیجیتال اختصاصی این کشور فروخته خواهد شد.
١٤:٤٣ - 1397/09/19

نیروگاه های بادی، دمای هوای آمریکا را ۰.۲۴ درجه گرم تر می کنند!
استخراج انرژی از باد منجر به اثرات زیست محیطی می شود که در مقایسه با پیش بینی های جاری گرمایش قرن ۲۱ بسیار کوچک است اما ...
١٦:٢٦ - 1397/09/18

در انتظار فاجعه زیست محیطی باشید
گزارشی از ۸۰ پژوهشگر محیط زیست جهان، وضعیتی هشدار دهنده درباره گرم شدن زمین و افزایش تولید گازهای گلخانه ای را افشا می کند.
١٦:٢٤ - 1397/09/18

تمرکز عربستان بر گازهای نامتعارف/ فرصت‌های از‌دست‌رفته ایران
مدیرعامل آرامکو، غول نفتی عربستان، گفته که ۱۶ دکل حفاری در این کشور بر منابع «غیرمتعارف» گازی متمرکزند و امسال ۷۰ چاه در این منابع تکمیل شده است.
١٧:٠٦ - 1397/09/17

آب و هوای بادخیز بریتانیا باعث رکورد بالاترین استفاده از انرژی های تجدید پذیر
طوفان دایانا هرج و مرج سفر را به جاده، راه آهن و فرودگاه ها آورد، اما ابرها یک پوشش نقره داشتند: بادهای قوی کمک کردند تا یک رکورد انرژی تجدیدپذیر را ایجاد کنند.
١٦:٣٧ - 1397/09/13

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir